Showroom container til udlejning.
Den specialbyggede løsning er baseret på en 20 fods ISO container, hvor vi har udskiftet tre af siderne med store glaspartier, mens bagvæggen er beklædt med akustikpaneler. Fik vi nævnt, der også er RGB LED strip indfældet i loftet, så du kan skabe ekstra opmærksomhed omkring dit showroom med farvet lys? Ring til vores salgsteam på +45 70231380, hvis du vil høre mere om showroom containeren – eller vide, hvornår den er ledig til udlejning.
Bliv set med en specialbygget showroom container
Med vores specialbyggede showroom container har du rigtig mange muligheder for at skabe opmærksomhed – uanset om du deltager i en messe med mange andre stande, anvender løsningen som pop-up butik eller udstillingsvindue – eller noget helt andet. Den flotte sorte 20 fods container er udstyret med glaspartier fra gulv til loft på tre sider, og den har døre på alle glassider. Således kan du åbne alle tre af containerens sider på én gang, og dermed skabe en næsten skulpturel installation.
Inde i showroomet er containerens faste bagvæg beklædt med akustikpaneler i smoked oak. Det giver dig en rigtig flot baggrund, som passer til det meste. Det lidt rå look understreges af den sorte/grå træstruktur i vinylgulvet. Med over 13m2 gulvareal har du god plads i rummet til at skabe en flot messestand, udstilling, butikslokale m.m.
I det sorte troldtekt loft er der monteret to skinner med drejbare LED spots, så du nemt kan belyse de objekter, du udstiller i showroomet. Du har også mulighed for at tiltrække yderligere opmærksomhed, hvis du vælger at bruge det farvede lys, der er indfældet i en RBG LED strip i loftet hele vejen rundt.
Sådan lejer du
showroom containeren
Har du et arrangement, skal du deltage i en messe, eller ønsker du dig en midlertidig pop-up butik eller et iøjnefaldende udstillingsvindue – så lej vores showroom container. Her får du flotte rammer omkring dine varer eller udstillingsobjekter, og du kan indrette showroomet helt efter behov. Vi sørger også for levering og afhentning efter endt lejeperiode.
Ønsker du at leje showroom containeren, eller vil du gerne vide mere om løsningen, så ring til vores salgs team på telefon +45 70231380 eller send os en e-mail på info@dc-supply.dk – vi er klar til at hjælpe dig med din næste udstilling, event eller messe.
Din kontakt person:
Andre showroom containere fra DC-Supply A/S:
20 fods container salgsbod til udlejning
Lej en salgsbod hos DC-Supply A/S! Vi udlejer 20 fods container salgsbod med elektriske luger og markise. Betjenes let af én person.
40 fods showroom container til Wexøe
DC-Supply A/S har leveret en special bygget 40 fods showroom container til Wexøe, som bl.a. skal bruge løsningen i forbindelse med messer og udstillinger hvor besøgende kan få inspiration til de nyeste installationsløsninger.
Udstillingscontainer i glas til Flodbyen Randers
Specialbygget udstillingscontainer i glas til præsentation af 3D-model af Flodbyen Randers.
Showroom i container modul
Bestil showrooms i container moduler fra DC-Supply A/S – et produkt i virkelig top kvalitet med hurtig levering.
Vil du vide mere?
Vores erfarne personale står til enhver tid klar til at vejlede og rådgive dig - kontakt os gerne allerede i dag, hvis du vil vide mere.